Tatyana Ivanova, biografie, știri, fotografii!

Biografie a lui Tatiana Ivanova

Copilăria și familia lui Tatiana Ivanova

16 februarie 1991 în familia sportivilor Ivanovs sa născut o fiică. A fost numită Tatiana. Tanya sa născut într-un oraș care a dat lumii mulți atleți celebri: campion olimpic în schi fond Mihail Devyatyarov, campion mondial la freestyle Serghei Shupletsov, câștigător al Olimpiadei Albert Lucian Demchenko.
Crescând într-o familie sportivă, fata a început să se implice mai devreme în sport. La vârsta de cinci ani, mama a identificat-o pe Tanya școlii sportive a copiilor orașului, care aparținea rezervației olimpice Ogonyok. Mama a urmărit întotdeauna îndeaproape realizările sportive ale fiicei sale, îngrijorată și chiar a plâns când Tanya a pierdut în competiții. Ca un copil, Tanya a mers la schi și a participat la competiții în acest sport.

Sportivul Tatyana Ivanova se pregătește pentru Jocurile Olimpice de la Soci

Când fata era de 12 ani, tata a decis să facă o fiică dintr-o sanie. La început Tanya nu-i plăcea foarte mult, îi plăcea mai mult schiurile. Pentru o lungă perioadă de timp sa obișnuit cu un nou tip de sport, i se părea că nu își face treaba.Dar Tanya a fost o fiică ascultătoare a părinților ei și a încercat din greu să obțină succes. Tânărul atlet a petrecut tot timpul liber pe stadion, în timp ce colegii ei au "aprins" în discoteci.
Treptat, un sport nebun a atras-o și rezultatul unei antrenamente dure nu a durat mult să aștepte. Tanya a câștigat al doilea loc la Kemerovo, la primele competiții din toată Rusia pentru cei mai mici lugeri.

Realizări sportive sannitsy Tatiana Ivanova

La opt ani după antrenamentul inițial de luig, Tatyana Ivanova a fost inclusă în echipa națională a Rusiei, pentru care a jucat din 2008. La Cupa Mondială Junior 2007-2008, Tatyana a ocupat locul cinci în clasamentul general, iar la competițiile finale din Canada, în Calgary, a câștigat o medalie de bronz. În 2008-2009, tânărul sportiv a apărut pentru prima dată la Cupa Mondială, în care a ocupat locul al șaptesprezecelea. În anul următor, Tatyana și-a îmbunătățit scorul și sa mutat pe locul șaisprezece.
Sano Tatiana Ivanova
Deși participarea la competițiile de la Cupa Mondială - 2009-2010 nu a adus rezultate înalte lui Tatyana Ivanova, în curând începe o ascensiune rapidă la realizările sportive.La campionatul mondial junior în 2009, în Japonia, în Nagano, fata devine medalia de bronz a competițiilor de echipă și ocupă al șaselea loc într-o singură sanie.
La Campionatele Europene de la Sigulda, ea a obținut un succes strălucit și o victorie. La Jocurile Olimpice de la Vancouver, Tatiana a ocupat locul al patrulea, pierzând, cu o mică marjă, la toboganul german, Natalie Heisenberger, câștigând locul trei. În 2011, în Oberhof, Germania, Ivanova a câștigat locul 5 în sania unică și locul 4 în competiția de echipă.
Trebuie remarcat că la concursul din Germania atletul a fost rănit. A căzut în timpul cursei și a rănit-o cu degetul. Timp de o săptămână, Tatiana a participat la o castă, iar în Elveția i sa dat o spărtură, cu care sportivul a continuat să călătorească.
Atletul persistent a devenit un campion european de trei ori și un medalist de argint de două ori al campionatului mondial. Tatyana Ivanova a câștigat categoria "Cel mai bun atlet" și a primit titlul de laureat al premiului "Sărbătoarea aurului", iar președintele federației Leonid Garth a prezentat-o ​​cu cheile mașinii Toyota RAV4.
Campionul european de trei ori Tatyana Ivanova
Tatyana Ivanova se pregătește pentru Jocurile Olimpice de la Sochi.În colecția de lugeri ruși din Lillehammer din Norvegia, Ivanova a arătat cel mai bun rezultat printre femei. A câștigat trei din cele trei curse de control și a încercat noul sanie de la antrenorul Walter Pleykner și de la Alexander Ivanovich Vasin.
Înainte de fiecare antrenament, Tatiana întâlnește cu atenție piesa. Ca și skeletonistul Alexander Tretiakov, dormitorul o trece pe jos.

Viața personală a lui Tatyana Ivanova

Tatyana Ivanova - reprezentant al Societății de Sport dinamice. Ea este logodită nu numai în luge, ci și în snowboarding, nu uită hobby-ul copiilor ei - schi de munte, îi place să citească, să asculte muzică.
O atletă tânără nu se grăbește să-și părăsească orașul natal, deși îi este oferită locuință în apropierea capitalei. Consiliul de coaching al familiei a decis să nu schimbe antrenorul lui Tatyana - tatăl lui Ivan Vasilyevich. De cele mai multe ori, un sportiv se antrenează cu echipa națională, iar în Chusovoy-ul ei natal se întâmplă recent rar. Cu părinții, Tanya menține o relație caldă, adesea sună, scrie SMS-uri, vorbind la concursuri, fluturându-și mâna la mama și tata la aparatul de fotografiat.

Sano Tatiana Ivanova nu și-a amenajat încă viața personală

Tatyana Ivanova are un număr mare de premii, care sunt păstrate la domiciliu pe un raft special, unde există două pahare mari aduse din Germania. Tanya își pune medaliile în ele.
Recent, un atlet tânăr participă la conferințe de presă, dă interviuri, face poze cu fanii, răspunde la scrisorile lor. Tanya mărturisește că o antrenează. O mare parte din puterea ei este cheltuită pentru formare și obținerea de rezultate. Prin urmare, visul singurei fete este acela de a dormi. După competiții responsabile, Tatiana poate dormi peste optsprezece ore.
La fel ca toți tinerii, Tanya utilizează rețele sociale, deși și ea nu are timp pentru această activitate. Uneori scanează paginile altor sportivi și descarcă fotografii de interes pentru ea.

Tatyana Ivanova acum

Echipa unde trenurile Tatyana Ivanova sunt doi antrenori germani, așa că acordă suficientă atenție studierii germanilor. Atletul ia deținut atât de bine încât a dat chiar și un interviu în limba germană.
Tatiana este o prietenă cu italiana Sandra Gasparini și germană Tanya Hufner. Acest lucru face posibilă îmbunătățirea unei limbi străine.
Pregătindu-se pentru Jocurile Olimpice de la Soci, Tanya își amintește că mai are nevoie să lucreze la overclocking, pentru care Martin Hilybrand este responsabil pentru echipa lor. Tatiana îl consideră un specialist de înaltă clasă, speră la Martin și crede că în Soči nu va rămâne fără o medalie.