Sasha Cohen, biografie, știri, fotografie!

Biografie a lui Sasha Cohen

Sasha Cohen este un patinar luminos și o fată luminoasă. În viața acestei talentați femei americane au existat multe dintre cele mai variate victorii, titluri și medalii. De aceea, în acel moment, când acest sportiv extraordinar merge pe gheață, o mulțime de vederi entuziaste se îndreaptă instantaneu către ea.
Dar ce este atât de unic despre această frumusețe miniaturală? Când a început cariera sa sportivă și ce momente merită să fie menționate în mod special? Vom încerca să înțelegem toate astea astăzi.

În primii ani, copilăria și figura de familie Sasha Cohen

Sasha Cohen sa născut în orașul mic din Westwood (California) în data de 26 octombrie 1984. Tatăl ei, Roger Cohen, a fost un avocat din Los Angeles și un consultant de afaceri destul de reușit. Nu mai puțin de succes a fost, de asemenea, mama eroinei noastre de azi - ucraineana Galina Feldman - care a fost angajată profesional în gimnastică și balet pentru o lungă perioadă de timp.

Figurina skater Sasha Cohen a realizat un mare succes

Poate că exemplul mamei la făcut pe Sasha Cohen să se gândească la o carieră sportivă pentru prima dată. Începând cu copilăria, eroina noastră de astăzi a urmat cursuri de gimnastică, dar la vârsta de șapte ani a decis să schimbe brusc patinajul.Și nu pierdut! Pentru o lungă perioadă de timp, a alternat cursuri în diferite școli sportive, însă la unsprezece ea a decis să facă sportul real.
Deja în adolescență, a început să apară la diverse concursuri la nivel de oraș și federal. Performanțele vii ale unui patinator tânăr a atras atenția antrenorilor americani proeminenți, iar foarte curând eroina noastră de astăzi a fost invitată la campionatul american de patinaj.
În 2000, pentru prima dată în carieră, a ieșit pe gheață ca parte a unor astfel de evenimente sportive de prestigiu și aproape instantaneu a devenit adevărata dragă a Americii. În competiție cu sportivii adulți, o fată de șaisprezece ani a arătat astfel de minuni pe teren că curând a devenit principalul favorit al competiției. Cu toate acestea, din cauza lipsei de experiență, Sasha Cohen nu a reușit să câștige la acel moment, după ce sa oprit la doar un pas departe de recompensa prețuită.
Figurină patinatoarea Sasha Cohen
Medalia de argint a campionatului a deschis drumul tinerilor figuri americane către tânăra figurină. Curând a apărut la campionatul internațional printre juniori, iar în 2001 a primit din nou permisiunea de a concura în campionatul american de patinaj.
Cu toate acestea, ea nu a ajuns la Campionatul American de data asta. Motivul pentru aceasta a fost o leziune a spatelui. Combinând în mod organizat studiile în domeniul formării profesionale, în 2002, tânăra frumusețe a absolvit liceul Futures High School și, după ce a obținut o diplomă, a putut să se concentreze pe activități sportive.

Cariere sportive suplimentare Sasha Cohen

În 2002, eroina noastră de astăzi a reapărut la Campionatul Statelor Unite, în cele din urmă recâștigând medalia de argint. Acest succes a oferit lui Sasha Cohen un bilet la Jocurile Olimpice din Salt Lake City, în care frumusețea tânărului american a ocupat un loc al patrulea. Fata a obținut, de asemenea, un rezultat similar la debutul la Cupa Mondială din Japonia, Nagano. Cu toate acestea, eroina noastră de astăzi nu a fost nici măcar să ia în considerare succesul a două locuri a patra.
În 2003, sa despărțit de fostul său antrenor, John Nix, și a început pregătirea sub îndrumarea lui Tatyana Tarasova. Colaborarea cu antrenorul rus ia permis să câștige mai multe etape ale Marelui Premiu ("Skate Canada", "Trophée Lalique"), precum și să obțină al doilea loc la etapa rusă a competiției - "Cupa Rusiei". Aceste realizări au dat eroinei noastre de astăzi un loc în finala Grand Prix, pe care a câștigat-o cu succes.
Sasha Cohen și Todd Eldridge
Dupa aceasta, in cariera unui patinator, a fost o medalie de bronz la Campionatul Statelor Unite si un al patrulea loc la Campionatele Mondiale de la Washington.
Cel mai mare succes de carieră realizat de Sasha Cohen în sezonul 2003-2004. În această perioadă, a câștigat turneele "Skate Canada", "Skate America", "Trophée Lalique" și a ocupat locul doi în finala Grand Prix. După ceva timp, eroina noastră de astăzi și-a schimbat antrenorul și a început să lucreze sub îndrumarea unui specialist american, Robin Wagner. Împreună cu el a câștigat medalii de argint în Campionatul Statelor Unite și a devenit al doilea în campionatul mondial.
În ciuda tuturor succeselor, încă din sezonul următor, Sasha Cohen a reînnoit din nou cooperarea cu fostul său mentor John Nix. Din cauza noilor dureri de spate, sportivul a refuzat să joace la Marele Premiu, dar mai târziu a reușit să joace la Campionatul Statelor Unite și la Campionatul Mondial, care a avut loc la Moscova în acel an. La ambele competiții, federația a ocupat locul doi.
În sezonul 2005-2006, eroina noastră pentru prima dată în carieră a câștigat Campionatul Statelor Unite ale Americii. Aceasta a fost urmată de o performanță luminată la Jocurile Olimpice, în care Sasha a devenit din nou al doilea.

Viața lui Sasha Cohen în afara sportului

După o performanță fabuloasă la Jocurile Olimpice, o femeie americană talentată a anunțat că părăsise sportul. În același an, fată a început să joace frecvent în Statele Unite cu o varietate de programe de spectacol și, de asemenea, apare adesea la televizor. Curând ea și-a încercat modelul și foarte curând a fost inclusă printre cei mai frumoși sportivi din America.

Figurina skater Sasha Cohen a revenit la sportul profesionist

Un timp mai tarziu, fata a mai jucat in filmele "Cistigatorul", "Blade of Glory" si comedia "Bratz". Astfel, Sasha Cohen a arătat întreaga lume că ar putea fi "a ei" nu numai pe gheață, ci și în lumea cinematografiei americane.
Numai în 2009, eroina noastră de astăzi a declarat că dorește din nou să revină la sportul profesionist. După aceasta, ea a fost inclusă în numărul de participanți la seria Grand Prix din Franța și Statele Unite. Dar din cauza problemelor de sănătate din ambele turnee, fata nu a apărut.
În 2010, a participat la Campionatul Statelor Unite, dar în cele din urmă a ocupat doar locul patru.